Стаття про Тріщук Інну Володимирівну

Date: 24 січня 2020 о 08:50
192 view

ПОСИЛАННЯ: http://sarnynews.city/read/lyudy/61651/robototehnika-3ddruk-i-navchannya-onlajn-inna-trischuk-provodit-unikalni-uroki-informatiki

Робототехніка, 3D-друк і навчання онлайн: Інна Тріщук проводить унікальні уроки інформатики

Креативний підхід до навчального процесу Інна Тріщук застосовує на своїх уроках в Клесівській ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцею. Молода викладачка переконана, інформатика - це найсучасніша та найбільш розвинена наука сьогодення. А вчитель має давати знання для життя, а не для оцінки. Які ще підходи використовує у роботі, запитали СарниNews.City.

Інно Володимирівно, чому вирішили стати вчителем інформатики?

- Інформатика - це активна прогресивна наука. Жоден навчальний предмет не розвивається так стрімко, не має таких суттєвих змін. За цей активний рух уперед й обрала його.

Як проходять ваші уроки?

- Інформатика у школі - це більше, ніж навчальний предмет. Це новий спосіб дій, мислення, світосприйняття, осередок творчої роботи школярів, нове навчальне середовище. Мої уроки щораз абсолютно різні. Щоб сучасним дітям було цікаво на заняттях, учитель повинен постійно змінювати форми й методи роботи, впроваджувати інновації. Та й бути активним.

Діти не сприймають нудної інформації

Чого насправді очікують діти від вашого предмета?

- На мою думку, вони прагнуть не просто знань, а їх практичного застосування. Якщо учню дати чітке бачення їх необхідності, він захоче вчити предмет. Як діти НУШ, так і старших класів не сприймають нудної інформації, яку самі можуть прочитати в мережі Інтернет.

надане Інною Тріщук

Як вдалося організувати майстер-клас із основ робототехніки у школі, де вчителюєте?

- Разом із громадським активістом Ярославом Щевичем подали заявку для участі в міжнародному гранті. Розробили план заходів із робототехніки для нашої школи. І отримали фінансування. Все насправді дуже просто, варто лише хотіти рухатися вперед. Керівництво Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцею підтримало й допомогло в організації. Майстер-клас провела Рівненська STEM-школа "Inventor". Це було круто й сучасно. Учні самі складали робота-скорпіона та програмували його дії. Подія відбулася за грантової підтримки компанії "SAP" і в рамках її ініціативи "Meet and Code" під час тижня кодування ЄС. Один майстер-клас із робототехніки школярам оплатила Клесівська ОТГ.

А як пройшли презентація та майстер-клас із 3D-друку?

- Це унікальний досвід, нові враження та корисні знання у сфері сучасних технологій. Воркшоп включав знайомство з технологією, її можливостями й особливостями, а також розроблення власних моделей для 3D-принтера та їх друк. Учням показали практичне застосування адитивних технологій виробництва. А коли вони отримали власні моделі вже надрукованими, їхньому захвату не було меж.

Якщо стоїш - то вже відстаєш

Хто вас підтримує у професійній діяльності?

- Значно підтримує директорка Алла Лазарчук. Це сучасна керівниця, яка прагне на краще змінити школу.

Правда, що ви створили сайт із інтерактивними уроками для дітей? Яке його призначення?

- Так. Що таке 40 хвилин для інформатики? Це дуже мало. А інформатика - це багато практики. Маю чимало авторських інтерактивних завдань, цікавих практичних робіт. І за урок, навіть при великому бажанні, не встигаєш дати дітям максимум знань, умінь і навичок. Тому цей сайт допомагає узагальнити, систематизувати й поглибити знання школяра, враховує і вікові особливості учнів молодшого шкільного віку.

надане Інною Тріщук

Які плани на цей рік і чого прагнете найбільше в роботі?

- Дуже багато вчуся. В інформатиці неможливо по-іншому. Якщо стоїш - то вже відстаєш. Тільки рух уперед і безперервне навчання. Дуже хочу потрапити на міжнародне стажування і багато працюю для цього.