День Захисника України

Date: 6 червня 2018 о 11:54, Refreshed 6 червня 2018 о 14:22

День захисника України

Споконвіку 14 жовтня люди відзначали християнське і народне свято – Покрова Пресвятої Богородиці.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та покрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Божа Матір Покрова вважалася покровителькою запорозьких козаків. Головним храмом на Січі був Покровський. Козаки, ідучи у похід, брали з собою образок Покрови як священний оберіг.

У 1942 році на свято Покрови було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня відзначається як день УПА.

З 2014 року згідно з наказом Президента України Петра Порошенка цей день визнано як День захисника України.

Вшановуючи традиції, 13 жовтня у нашій школі відбувся святковий концерт  до Дня Захисника України. Протягом дня лунали вітання та щирі побажання нашим хлопцям, вчителям та працівникам школи.

Не залишилися без уваги і наші хлопці. У кожному класі дівчата привітали їх гарними словами, теплими побажанням та приємними подарунками.

Слід відмітити, що цього  дня працювало наше шкільне радіо “Новий день“. Слухаючи нашу станцію, ми дізналися багато цікавої інформації про свято Покрови, українське козацтво та сучасне свято захисника України. До Дня захисника України учні виготовили листівки щоб привітати усіх чоловіків нашої школи. Серед учнів 5-11-х класів був проведений конкур плакатів до Дня Захисника України.

З Днем захисника України!!!